home zakupy co linki kontakt    


 

     
 
 czwartek, 25 października 2007

link strony
Izabela Jędrulak-Mocur - nałogowo/zawodowo wyszukuje interesujące stare ubrania. Część przerabia nadając im nowe życie. Jak sama to opisuje: "Recycling art to sztuka przetwarzania i przywracania znaczenia przedmiotom. Nowe życie przedmiotów po przejściach."
Iza opowiedziała mi o:
1. O poprzednich właścicielach ubrań.
"Przerabiając stare ubrania zastanawiam się często kim byli poprzedni właściciele i myślę że mogłoby im być miło gdyby wiedzieli, że ktoś będzie nosił ich ubranie na przykład za 50 lat. Często są to ubrania bez oznak noszenia i wtedy stają się powiedzmy "ofertą z przeszłości"... Najbardziej miło powinno być oczywiście projektantowi z powodu tego, że jego dzieło staje się ponadczasowe i zachwyca kolejne pokolenia. Z tego powodu nie przerabiam wszystkich rzeczy - niektóre z nich są tak piękne i przemyślane że nie należy w nie ingerować."
2. O samym przerabianiu.
"Wyszukiwanie, polowanie i przerabianie rzeczy to dla mnie czynność bardzo emocjonalna dlatego w efekcie końcowym najbardziej lubię skupiać się na przesłaniu niż na estetycznym wyrażeniu. Nie jestem projektantem mody a to zajęcie traktuję jako upust swojej pasji. Nie znaczy to jednak że nie przykładam wagi do wykończenia czy estetycznej formy. Bardzo lubię traktować przedmioty z poczuciem humoru - chciałabym aby zarażały nim innych ludzi, którzy będą je nosić."
3. O swoich ulubionych starych przedmiotach.
"Moje ulubione rzeczy vintage to przede wszystkim torebki - te najstarsze 'babcine' - przedwojenne lub z lat 50-tych. Bardzo często są pięknie zaprojektowane i uszyte - rozczulają mnie swoją tajemniczą historią. Mam ich ok. trzydziestu i wszystkie są nie do sprzedania :) "

A tu jeszcze przykład sukienki przerobionej przez Izę (czyżby aplikacje? :) :
 
     

 

 

   
          english